olejki2.jpg

Właściwości prozdrowotne olejków eterycznych znane są ludzkości od tysięcy lat. Nauczyliśmy się wydobywać z roślin to, co w nich najcenniejsze i wykorzystywać w medycynie i kosmetologii. Aromaterapia to część medycyny naturalnej, w której wykorzystuje się lecznicze i terapeutyczne cechy roślin. Olejki eteryczne wykazują działanie antyseptyczne i bakteriobójcze, stosowane są również przy problemach skórnych, mają bardzo szerokie wskazania do zastosowań leczniczych. Odpowiednio dobrane łagodzą wiele dolegliwości fizycznych i psychicznych. Celem aromaterapii jest przywracanie równowagi ciała i umysłu. Działa kojąco i relaksująco, łagodzi stres, napięcie, bezsenność czy zdenerwowanie wynikające z naszego stylu życia. W aromaterapii olejki eteryczne stosowane są do masażu, inhalacji, kompresów lub kąpieli.Tworząc zapachy do moich świec, staram się używać sprawdzonych i naturalnych olejków eterycznych. Kompozycje zapachowe tworzone są z myślą o tym, żeby przynosiły Ci ukojenie i relaks, dodawały energii i przywoływały piękne wspomnienia.

Naturalne olejki eteryczne powstają pod wpływem destylacji parą wodną, wyciskania lub przez ekstrakcję za pomocą rozpuszczalników, są to niejednokrotnie długotrwałe procesy. Olejki eteryczne pozyskuje się z drzew, krzewów i kwiatów rosnących w różnych zakątkach świata. Nie można mylić olejków eterycznych z syntetycznie otrzymanymi zapachami czy kompozycjami zapachowymi, musimy wiedzieć, że nie ma olejku eterycznego o zapachu Whisky, melona czy ogórka, są to po prostu zapachy syntetyczne.

Nauczono mnie, że świece powinny pachnieć, a nie być zapachowe, dlatego dodaje do nich małe ilości olejków eterycznych, żeby nie przytłaczały swoim zapachem, tylko delikatnie Cię nim otulały. Moje świece nie służą do aromatyzowania pomieszczeń, nie takie jest ich przeznaczenie, mają rozświetlać Twoje życie, dawać przyjemność i radość z obcowania z nimi, stworzyć niezwykły klimat.