Wosk pszczeli jest znany od wieków i jego prozdrowotne właściwości także, od dawien dawna używany jest do produkcji nie tylko kosmetyków, ale także do produkcji świec.

Jak powstaje?

Wosk pszczeli to jedna z wielu niezwykłych substancji produkowana przez pszczoły, jest wydzieliną gruczołów woskowych pszczół. Pszczoły wykorzystują go do tworzenia plastrów miodu, a te są im niezbędne do gromadzenia zapasów miodu i pierzgi, a także wychowania czerwi. Dodatkowo jest im potrzebny do naprawiania wszelkich uszkodzeń i zasklepiania komórek wypełnionych miodem.Dlaczego wosk pszczeli?

Przede wszystkim dlatego, że jest w 100% naturalnym produktem, jest biodegradowalny, jest czysty i nie zawiera żadnych dodatkowych substancji, takich jak: stearyna czy parafina. Ma swój charakterystyczny żółty kolor i słodki miodowy zapach. Dlatego by móc cieszyć się naturalnym pięknem tego, co dała nam natura, nie dodaję do moich świec z wosku pszczelego innych kompozycji zapachowych. Wosk, którego używam, pochodzi z małej lokalnej pasieki, by być pewną tego, że daje Ci produkt w 100% naturalny.Właściwości świec z wosku pszczelego.

Oprócz tego, że dzięki swojemu naturalnemu słodkiemu zapachowi, ma działanie relaksujące i odprężające to, posiada jeszcze inne właściwości korzystne dla naszego zdrowia. Świece z wosku pszczelego mają właściwości jonizujące, oznacza to, że wydzielają jony ujemne, które oczyszczają powietrze, ułatwiają zasypianie, łagodzą dolegliwości nieżytu górnych dróg oddechowych, chorób płuc, astmy i alergii.Każda świeca z wosku pszczelego posiada naturalny ręcznie gruntowany knot, pozbawiony szkodliwych substancji chemicznych, dzięki temu spalanie świecy jest jeszcze bardziej czyste, ponieważ nie wydzielają się żadne szkodliwe substancje.