• Jak długo palić świece?

Jednorazowy czas palenia świecy powinien być tak długi, aby powierzchnia świecy roztopiła się maksymalnie blisko ścianek naczynia.

  • Dlaczego w mojej świecy powstają tunele?

Prawdopodobnie przyczyną jest zbyt krótki czas palenia, co prowadzi do tunelowania świecy.

Dlaczego knot przechyla się podczas palenia świecy?

Do produkcji świec używane są wyłącznie naturalne knoty bawełniane niebielone, które nie zawierają sztucznego usztywnienia, są gruntowane w naturalnych woskach, przez co są dużo bardziej delikatniejsze niż tradycyjne knoty. Dlatego ważne jest, żeby zbyt długo nie palić świecy, ponieważ roztopieniu ulegnie duża ilość wosku, co sprawi, że knot się przechyli.

Jak poradzić sobie z przechylonym knotem?

Kiedy zauważysz, że knot świecy przechyla się, zgaś świece, kiedy wosk zacznie zastygać delikatnie za pomocą np. zapałki przechyl knot do prawidłowej pozycji.

Jak prawidłowo dbać o knot?

Zarówno knot bawełniany jak i drewniany należy przed każdym kolejnym paleniem świecy odpowiednio skrócić. Knot nie może być zbyt długi powinien mieć około 0,5cm długości.

W przypadku knota bawełnianego należy odłamać zawiniętą część knota.

W przypadku knota drewnianego należy odłamać najbardziej spaloną część knota, kiedy złapiesz knota palcami, powinien sam ułamać się w odpowiednim miejscu.

Jak odpowiednio palić świece z naturalnych wosków?

Przede wszystkim postępować zgodnie z dołączona do świecy instrukcją palenia.

Przestrzegać minimalnego jak i maksymalnego czasu palenia.

Świeca nie powinna palić się za krótko, ponieważ tworzy się wtedy tzw. tunel i z każdym kolejnym paleniem świeca będzie topić się tylko do miejsca, do którego wypaliła się poprzednio.

Jeżeli palisz świece zbyt długo, może roztopić się za duża ilość wosku co może spowodować przechylenie knota lub jego przesunięcie.

Pamiętaj by przed każdym odpaleniem świecy skrócić knot a kiedy się przechyla, delikatnie go naprostować.